Ładowanie Wydarzenia

William’s Things | KONCERT

wydarzenie William’s Things | KONCERT jest nieaktualne

William’s Things, czyli Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy, Sean Palmer – śpiew, i Tomasz Wiracki – fortepian, zagrają na Barce Wisława koncert płyty inspirowanej poezją H.D Thoreau.

Po sukcesie albumu William’s Things, inspirowanego poezją Blake’a (płyta znalazła się w gronie najlepszych 20 albumów z roku 2018 wg tygodnika „Polityka”), Michał Górczyński, wybitny klarnecista, improwizator I kompozytor, kontynuując niezwykły cykl „muzyka do języków”, pozostaje w obszarze poezji anglojęzycznej. Po mistycznej i romantycznej Anglii Blake’a przyszedł czas na XIX-wiecznego amerykańskiego poetę i filozofa Henrego Davida Thoreau. To niekwestionowany guru obecnych ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą. Płytę artyści nagrywali w lesie, poddając się duchowi natury, grając razem z nią, odczytując jej intencje. Cały materiał jest dialogiem z najbliższą człowiekowi przestrzenią, z jego naturalnym, pierwotnym otoczeniem.

Górczyński przygotował oryginalne kompozycje do tekstów H. D. Thoreau i po raz kolejny, po mistrzowsku, stworzył formę zdumiewająco świeżą, wolną od kalkulacji czy konformizmu. Powstało dzieło gdzie niecodzienna uroda muzyki i symboliczna moc słów układają się w jednorodną doskonałą całość. Podczas koncertu będzie można usłyszeć również utwory z albumu William’s Things, inspirowane poezją Williama Blake’a.

*****„Jak poprzednio, są tu całkiem przebojowe kompozycje – Nature, Epitaph on the World (ze swobodą wykonywana, chyba moja ulubiona) i I Knew a Man By Sight. Już same ich tytuły układają się w opowieść o tym, czym jest ten album od lirycznej strony. Co do muzycznej – pojawiają się nawiązania do bluesa, gospel, nawet do hip-hopu, jest więc bardzo różnorodnie. A spektakularne i ekspresyjne, zbudowane na nieartykułowanych okrzykach i warknięciach Indeed Indeed I Cannot Tell pozostaje – nie wiem, na ile zamierzoną – krótką opowieścią o klimacie dzisiejszego świata, eksponującego skrajne konflikty.” – Bartek Chaciński o płycie „A Soul Not All of Wood” („Polifonia. Płyty Bartka Chacińskiego” – „Polityka”)

Koncert odbędzie się w ogrzewanej sali na dolnym pokładzie Barki Wisława.

Bilety: 25 zł

Bilety na spektakl można kupić:

  • online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
  • stacjonarnie u biletera/bileterki – na Barce Wisława (dolny pokład), w dni, kiedy gramy tam spektakle, od godziny 17 (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)