Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z Jachymem Topolem

wydarzenie Spotkanie z Jachymem Topolem jest nieaktualne

Po ośmiu latach milczenia Jachym Topol, jeden z najwybitniejszych czeskich pisarzy, powraca ze znakomitą powieścią „Wrażliwy człowiek” (w również znakomitym przekładzie Doroty Dobrew).

„Wrażliwy człowiek” to historia jak żadna inna: Buras, podstarzały wędrowny aktor, jego kobieta Soňa i dwóch synów przemierzają Europę od festiwalu do festiwalu, od kłopotów do kłopotów. A kiedy w końcu uda im się wrócić w dawno opuszczone rodzinne strony nad brzegiem Sazawy, zastaną kraj zupełnie inny od tego, który został w ich pamięci.

To historia o włóczęgach, dziwkach, drobnych przestępcach i chuliganach, o ludziach, którzy żyją według własnych zasad, a ich głównym celem jest – przetrwać. Są brutalni, ale w głębi serca wrażliwi, są prości, ale rozprawiają o filozofii. Muszą się zmienić, ponieważ ich świat odchodzi w przeszłość, a nowy rządzi się zupełnie innymi prawami.

To historia o miłości i śmierci, o religii, rodzinie i przyjaźni, o polityce, uchodźcach i populizmie. I choć jej bohaterowie wydają się od nas tak odmienni, możemy przeglądać się w nich jak w krzywym zwierciadle.

Spotkanie z Jachymem Topolem odbędzie się 22 października o godz. 19:00 w Klubie Komediowym. Rozmowę poprowadzi Karolina Sulej.

Partnerem spotkania są Czeskie Centrum Warszawa, Czeskie Centrum Literatury (CzechLit) oraz Morawska Biblioteka Krajowa.

Wstęp wolny!

Darmowe wejściówki do odebrania w kasie Klubu Komediowego i w księgarni Wydawnictwa Czarne od 3 października.