Ładowanie Wydarzenia

Saturn i Mel, czyli człowiek, który chciał być rzeczą | PREMIERA ONLINE

sobota, 28.03

19:00

miejsce: Klub Komediowy, Nowowiejska 1

wstep wolny

Zapraszamy na specjalny, premierowy pokaz spektaklu „Saturn i Mel, czyli człowiek, który chciał być rzeczą”. Będzie to pierwsza emisja online, która – mamy nadzieję – nieco zrekompensuje nam wszystkim ostatnie tygodnie Klubowej rozłąki.

Materiał będzie dostępny bezpłatnie na naszym kanale na YouTube od 28 marca g. 19 do 29 marca g. 21.

Jednocześnie pracujemy nad tym, aby rozbudować nasz repertuar online. Chcemy przygotować dla Was regularne pasmo komediowe KlubKomediowy.tv, w którym banda komików, improwizatorów, autorów i aktorów z pustego teatru, postara się przytrzymać waszą uwagę przy downloadzie. Będzie trochę improwizacji, będzie trochę telewizji innej niż wszystkie, będzie ucieczka od kryzysowych newsów – do historii i postaci z piwnicznych zakamarków. I chcemy, żeby to się udało. I żeby było za darmo, na otwartym streamie. I żeby było coraz lepsze. Jeśli tylko macie możliwości i chęć, można nas wesprzeć: więcej info pod linkiem https://zrzutka.pl/3vj7np

**********************

„Saturn i Mel, czyli człowiek, który chciał być rzeczą” to futurystyczna afera muzyczna, odbywająca się w domostwie pary tytułowych, przygniecionych własnym luksusem nuworyszy.

Spektakl opowiada o kryzysie w technokratycznym zamkniętym osiedlu przyszłości. Czy w miasteczku Gestalt znajdzie się ktoś, kto odeprze legislacyjną ofensywę myślącego wyposażenia. Czy rzeczy uzyskają prawo wyborcze, a Gwarancyjna Karta Praw zapewni im status podmiotów nieprzestawialnych? A może uda się wprowadzić ustawę antygadżetową? W sam środek politycznego mętliku trafia niczego nie podejrzewający przybysz z biednej, sąsiadującej z Gestaltem Betonii. Czy jednak nie skrywa on kluczowego dla fabuły sekretu?

„Saturn i Mel” jest kolejną produkcją Klubu Komediowego, rozwijającą repertuarową ofertę spektakli z pogranicza literatury, absurdu i nowoczesności. Premiera spektaklu jest Wydarzeniem Towarzyszącym festiwalu Przemiany 2018 (Centrum Nauki Kopernik).

tekst: Michał Sufin
reżyseria: Michał Sufin
muzyka: Bartosz Weber
światło: Filip Kabulski
scenografia: Michał Jońca

obsada:
Wolfgang Saturn – Michał Meyer
Mel Saturn – Karolina Bacia
Albert Solong – Mateusz Kwiecień
Spirulin Szewczyk – Matylda Damięcka/Bartłomiej Magdziarz
Rozrywacz – Mateusz Lewandowski