Ładowanie Wydarzenia

Klub Komediowy & Jerzy Bralczyk, „Porzekadła” | ONLINE

wydarzenie Klub Komediowy & Jerzy Bralczyk, „Porzekadła” | ONLINE jest nieaktualne

Dlaczego dobremu wszędzie dobrze? A dlaczego to śmiałym szczęście sprzyja? No i czy ten, kto śpi, rzeczywiście nie grzeszy?

Wszystkich miłośników języka rodzimego (albo po prostu osoby, które rzeczywiście nurtują powyższe pytania) zapraszamy na spektakl improwizowany z udziałem profesora Jerzego Bralczyka, wybitnego specjalisty w zakresie języka polskiego, autora (między wielu innymi tytułami) „Porzekadeł” (listopad 2020, wydawnictwo Bosz) – ilustrowanego kompendium zawierającego omówienie ponad 300 najpopularniejszych powiedzeń.

Lektura książki, a także sam spektakl, skłoni nas do refleksji, czy lepiej mieć pusty czy pełny żołądek, ujawni sekret nocnych transformacji kotów oraz ulubioną siedzibę wilków, a nawet sprawi, że przychylniejszym okiem spojrzymy na przysłowiowego głupca czy diabła. A to wszystko w towarzystwie autora „Porzekadeł” – profesora Bralczyka, który tego wieczoru odwiedzi nas wirtualnie (tj. połączy się z nami online, na żywo, w trakcie spektaklu). Nasz Gość precyzyjnie, acz z dużą dozą humoru, rozłoży wybrane porzekadła na czynniki pierwsze – podobnie jak zdania wypowiadane przez aktorów i aktorki, którzy zainspirowani hasłami zagrają serię improwizowanych scen komentujących.

Spektakl będzie streamowany (z możliwością wykupienia dostępu do transmisji).

Bilety: 18,99 zł

Bilety na spektakl można kupić:

  • online – wystarczy kliknąć opcję KUP, a zostaniesz przekierowany do strony wydarzenia na Facebooku. Do oglądania nie będzie potrzebny żaden link! Wystarczy wejść na wydarzenie, wykupić wejściówkę/dostęp i cieszyć się transmisją.