Ładowanie Wydarzenia

Klub Komediowy & Jan Gondowicz

wydarzenie Klub Komediowy & Jan Gondowicz jest nieaktualne

Styczeń upływa nam pod znakiem spotkań literackich: Naszym kolejnym gościem jest Jan Gondowicz – krytyk literacki, tłumacz (nominowany w 2015 roku do Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego – za całokształt pracy translatorskiej), eseista (nominowany w 2015 roku do Nagrody Literackiej Gdynia), felietonista (autor m.in. zbioru „Pan tu nie stał”), wydawca i erudyta. Znawca twórczości Witkacego i Brunona Schulza.

Krzysztof Varga podsumował twórczość Jana Gondowicza następująco: „Zainteresowania jego są niebywale szerokie, wynikają, jak mniemam, z kwestii światopoglądowych – borgesowskiego przekonania, że świat jest biblioteką, że nasza rzeczywistość i nasze życie najpełniej objawia się właśnie w wynalazku Gutenberga, że świat jako taki nade wszystko jest zbiorem liter”.

| fot. Maciek Bociański

Bilety: 35/25 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić:

  • online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
  • w kasie Klubu w siedzibie na Nowowiejskiej – w dni, w które gramy spektakle, od godziny 17 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)