Ładowanie Wydarzenia

Klub Komediowy czyta „Książki. Magazyn do Czytania” | LIVE | ONLINE

wydarzenie Klub Komediowy czyta „Książki. Magazyn do Czytania” | LIVE | ONLINE jest nieaktualne

Wszystkich miłośników literatury – zarówno tych, którzy z niecierpliwością wyczekują najnowszych wieści z rynku wydawniczego, uzależnionych od zapachu świeżo zadrukowanych stron, jak i tych, którzy czytają, ale nie doczytują, przytłoczeni strachem, że nie zdołają przeczytać wszystkich książek (albo chociaż tych, które dostały nominacje do nagród literackich) – zapraszamy na improwizowany, online’owy spektakl inspirowany najnowszym numerem „Książek. Magazynu do Czytania”!

W dwa dni po premierze nowego numeru spotkamy się w piwnicy warszawskiego Klubu Komediowego na wspólnych kompletach czytelniczych. My, improwizatorzy – na scenie, wy, widzowie – w zaciszu własnych mieszkań, przed ekranami laptopów i smartphone’ów.

Fragmenty dwumiesięcznika – wywiady, recenzje oraz wydawnicze rekomendacje – wybiorą i przedstawią nam wirtualnie obecni podczas spektaklu współpracownicy czasopisma:

1. Katarzyna Wężyk – o seksie w non fiction
2. Natalia Szostak i Justyna Suchecka – o korekcie izolacyjnej, czyli o tym, jak koronawirus zmienia literaturę
3. Michał Nogaś – o rozmowie przy biurku z Joanną Bator
4. Juliusz Kurkiewicz – o pisarzu z San Francisco, który przyznaje, że „jest lepszy niż Kardashianki”
5. Łukasz Grzymisławski – o pisarzu wiecznym tułaczu, który wierzy, że wszystko będzie dobrze
6. Joanna Olech – wzniesie toast z okazji 75 urodzin Pippi Pończoszanki.

Będzie to materiałem wyjściowym dla aktorów do zagrania improwizowanych scen. Spektakl będzie powstawał na żywo, na oczach publiczności, bez ustalonych wcześniej dialogów czy wymyślonych uprzednio bohaterów – a do tego w onlajnie. Ten wieczór z pewnością uwypukli nasze braki lekturowe. Przynajmniej dowiemy się, co się teraz czyta. „Książki. Magazyn do Czytania”.

Wydarzenie będzie transmitowane na profilu Klubu Komediowego na Facebooku online, na żywo, za darmo, na otwartym streamie! A jeśli możecie i chcecie nas wesprzeć, można dać CO ŁASKA. 🙂