Ładowanie Wydarzenia

Zapraszamy na kolejny spektakl z cyklu  „Wieczór z Agnieszką” będący improwizacjami do rozmów w prowadzeniu Agnieszki Drotkiewicz.

 

Poprzednio gospodyni programu gościła Marka Bieńczyka – pisarza, historyka literatury, enologa, autora esejów najwyższej próby, laureata nagrody literackiej Nike za powieść „Książka twarzy”.  Jej kolejnym rozmówcą będzie Andrzej Chyra – aktor (od 2008 roku związany z Nowym Teatrem w Warszawie), a także reżyser teatralny i operowy. Znany m.in. z roli Gerarda Nowak w filmie „Dług” Krzysztofa Krauzego oraz Lucjana Bohme, tytułowego komornika z filmu Feliksa Falka. Za obie kreacje nagrodzony Polską Nagrodą Filmową – Orłami,  Złotymi Lwami (przyznawanymi na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku) oraz Złotymi Kaczkami (przyznawanymi przez miesięcznik „Film”). Współpracował na planie z najbardziej cenionymi polskimi reżyserami: Andrzejem Wajdą  („Katyń”), Jackiem Borcuchem („Wszystko, co kocham”), Małgorzatą Szumowską („W imię…”), Markiem Koterskim („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”) i Urszulą Antoniak  („Pomiędzy słowami”). Obecnie pracuje na planie filmu „Eter” Krzysztofa Zanussiego. W teatrze stworzył szereg przejmujących ról w przedstawieniach Krzysztofa Warlikowskiego, Grzegorza Jarzyny i innych reżyserów. Na deskach paryskiego teatru Odeon grał u boku Isabelle Huppert w „Tramwaju” (wg Tennessee Williamsa) i „Fedrach”. Wielkim sukcesem była „Czarodziejska Góra” Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry.

 

Prowadzona na żywo rozmowa posłuży jako inspiracja do spektaklu w wykonaniu improwizatorów z projektu Wycieczki osobiste. Przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów.

 

Agnieszka Drotkiewicz – pisarka, dziennikarka i kulturoznawczyni. Nominowana do Paszportów Polityki za powieść pt. „Teraz”. Autorka i współautorka licznych zbiorów rozmów m.in. z Rochem Sulimą, Sylwią Chutnik, Dorotą Masłowską, Jakubem Żulczykiem, Ewą Kuryluk czy Michelem Houellebekiem.

 

 

*****„Spieszcie się oglądać Klub Komediowy. Kiedyś przejmą polską komedię i już nie będą mieli czasu na kameralne występy. – Rafał Madajczak, Asz:Dziennik

 

 

Bilety: 30/20 zł

 

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

 

Bilety na spektakl można kupić:

  • online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
  • w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

 

| Autorkami zdjęć wykorzystanych w kolażu są Katarzyna Krawczyk i Antonina Samecka

 

Miejsce:

Klub Komediowy, Nowowiejska 1

Kategoria:

Dodaj do kalendarza: