Ładowanie Wydarzenia

Justyna Jary & PompaDur – „Apasze i hrabiny, czyli Warszawa od salonu i podwórza” | KONCERT

wydarzenie Justyna Jary & PompaDur – „Apasze i hrabiny, czyli Warszawa od salonu i podwórza” | KONCERT jest nieaktualne

„Apasze i hrabiny, czyli Warszawa od salonu i podwórza” to koncert złożony z pieśni miejskich podwórzy, uliczek, salonów i kabaretów poruszające nie tylko ciało. Zabrzmią stylowe aranżacje tang, walczyków i foxtrotów. Każdy z utworów to odrębna opowieść – dramatyczna, czasem z pompą, często z dużą dawką czarnego humoru. Będzie o miłości, zbrodni, zdradzie, apaszach, wyższych i niższych sferach.

skład instrumentalny: wokal, akordeon, saksofon, kontrabas

Justyna Jary – od lat śpiewa i zgłębia piosenki warszawskich podwórek i kabaretów. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014). Ukończyła Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach (2005) oraz staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim u prof. zw. dr hab. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej (2018). Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Współpracowała z wieloma artystami w Polsce i za granicą (m.in. Pożar w Burdelu, Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui). Prowadzi autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).

PompaDur – trupa dworsko-podwórzowa. Ich muzyka jest świeża i ożywcza jak dobrze naostrzony tasak; zawsze dobrze skrojona i z falbaną, której niejedna hrabina by pozazdrościła. Styl, sznyt i wykwint jest tu w prostej linii z wyższych sfer: z zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów. PompaDur ma w zanadrzu melancholijne ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir, tanga w których każdy krok jest grą o życie. Pieśni są o sprawach codziennych – dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal, a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa!

*****„Zespół dokonał rzeczy niezwykłej: wziął w swoje ręce skamielinę jaką jest gatunek warszawsko-ludowej ballady miejskiej, odrzucił to co martwe i ożywił to co esencjonalne i ponadczasowe.” – Paweł Szczutowski, Radio Praga
 

Bilety:
40/25 zł w przedsprzedaży
50/30 zł w dniu koncertu

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić:

  • online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP BILET
  • stacjonarnie u biletera/bileterki – na Barce Wisława (dolny pokład), w dni, kiedy gramy tam spektakle, od godziny 17 (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

 
fot. Aleksandra Gronowska

 
Spektakl odbędzie się w ogrzewanej sali na dolnym pokładzie Barki Wisława.