„Bitwa na dubbingi” to improwizowany turniej autorstwa Michała Sufina i prof. Bartka Walosa*, w którym nasi klubowi komicy rywalizują o  to, który z nich zaimprowizuje najzabawniejszy dubbing pod niewidziane wcześniej klipy filmowe. Te dobierane są przez prof. Walosa, człowieka wychowanego w radomskiej wypożyczalni kaset wideo „Promyk”, który spędził pół życia na oglądaniu po nocach VHS-ów (pudełek i taśm), Wizji 1 i TNT oraz na nurkowaniu po rarytasy, które nie śniły się nawet najbardziej sfiksowanym poławiaczom pereł. Spodziewajcie się zatem prawdziwych obskurów, kasetowych powerplayów, dziwadeł, nindż, potworów, robotów, kosmosów i znanych chyba tylko sorowi smakołyków klas od A do Z.

Latające głowy, odczepiane twarze, pyskaci bracia syjamscy zamiast dłoni, gumowe ufoludki, dinozaury-gliniarze i roboty o aparycji tostera to zaledwie ułamek kłód, jakie rzuca zawodnikom pod nogi nasz profesor. Czerpał już bowiem z tak wysoce klasycznych źródeł jak m. in.: „Wiklinowy koszyk 3”, „Zły mózg z kosmosu”, „Ninja rzuca wyzwanie”, „Wojownicze dinozaury”, „Mutronika”, „Trzech małolatów ninja” czy przepastny katalog Tromy, Hammer Films, włoskiej maniany, NRD-owskiej kinematografii fantastyczno-naukowej i całej maści kina jakości nieoczywistej.

Występują m.in.: Maciej Buchwald, Antoni Syrek-Dąbrowski, Bartosz Młynarski, Pan Marcin, Krzysztof Dziubak, Joanna Pawluśkiewicz, Kinga Kosik, Hubert Skrzyński, Marta Iwaszkiewicz, Karol Kopiec, Maciek Adamczyk, Karolina Norkiewicz, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Sławek Sztejmiec i inni.

Prowadzenie: Michał Sufin i Bartek Walos.

Bitwa na dubbingi - dodatkowe informacje:Bitwa na dubbingi - nadchodzące wydarzenia:


Brak wydarzań w najbliższym czasie.